Narayana School Chennai is a ICSE-affiliated co-educational school in RA Puram, Chennai, established in 1975. The school offers KG–XII with approximately 4,944 students enrolled. With a student-teacher ratio of 1:21, it provides good individual attention. Parent satisfaction rating: 4.9★ from 21 reviews.
| Board | ICSE |
| School Type | Co-ed |
| Classes | KG–XII |
| City | Chennai, Tamil Nadu |
| Locality | RA Puram |
| Annual Fees | ₹77K/year (approx.) |
| Contact | 07041927717 |
| Established | 1975 |
| Data Status | Not verified yet |
| Tuition (Lower School) | ₹57K/yr |
| Tuition (Middle School) | ₹67K/yr |
| Tuition (Senior School) | ₹77K/yr |
| Admission Fee | ₹15,000–₹30,000 (one-time) |
| Transport (optional) | ₹12,000–₹28,000/yr |
Use our comparison engine to compare Narayana School Chennai with other schools side-by-side.
Compare ICSE Schools in Chennai →Get notified when Narayana School Chennai opens admissions for 2025–26.
Set Free Alert →