St. Columba's School is a ICSE-affiliated boys school in Ashok Place, Delhi NCR, established in 1941. The school offers I–XII with approximately 2,400 students enrolled. With a student-teacher ratio of 1:20, it provides good individual attention. Parent satisfaction rating: 4.9★ from 198 reviews.
| Board | ICSE |
| School Type | Boys |
| Classes | I–XII |
| City | Delhi NCR, Delhi |
| Locality | Ashok Place |
| Annual Fees | ₹90K/year (approx.) |
| Contact | 011-23360751 |
| Established | 1941 |
| Data Status | ✓ SchoolCompass Verified |
| Tuition (Lower School) | ₹67K/yr |
| Tuition (Middle School) | ₹79K/yr |
| Tuition (Senior School) | ₹90K/yr |
| Admission Fee | ₹15,000–₹30,000 (one-time) |
| Transport (optional) | ₹12,000–₹28,000/yr |
Use our comparison engine to compare St. Columba's School with other schools side-by-side.
Compare ICSE Schools in Delhi NCR →Get notified when St. Columba's School opens admissions for 2025–26.
Set Free Alert →